Yaşam kaynağımız olan bir akışkan olarak su barajlardan tesisat sistemleriyle kullanılacağa yere, evlere, yapılara taşınmakta ve kullanıma sunulmaktadır.

Su tesisatı, temiz suyun kaynaktan çıkarıldıktan sonra su borularının binanıza döşenmesiyle kullanıma hazır hale gelmesi ve kullanıldıktan sonra arıtılarak doğaya geri gönderilmesini kapsamaktadır.

Su tesisatı iki temel bölümden oluşur:

Temiz Su Tesisatı
Atık Su tesisatı
Ev ya da ofis gibi kullandığımız farklı yaşam alanlarında, kalabalık yerlerde sağlıkla ve güvenle yaşayabilmenizde önemli yer tutan su tesisatı, suya olan gereksiniminizi en iyi şekilde karşılamanızı sağlar.

Su tesisatı, özellikle de bir evin en önemli kısmıdır ve su sızıntılarına maruz kalmamak için gereken bakım ve onarım işlemleri ihmal edilmemelidir.

Su tesisatı, uzman su tesisatçılarının doğru uygulamaları sayesinde sorun yaşamamanızı sağlar. Hattın döşenmesindeki aksaklıklar, su tesisat borularının doğru bağlanmaması ve klozet, küvet gibi gereçlerin montajının itinayla yapılmaması su tesisatı ile ilgili problemler yaşamanıza ve su tesisatınızı kullanamamanıza neden olmaktadır.

Su tesisatı, gün içerisinde en sık kullandığımız alan olması sebebiyle zaman zaman tıkanıklık, su borularının eskimesi gibi sorunlara yol açabilir. Bu tür sorunların yaratacağı yüklü fatura ve evinizdeki diğer alanlara zarar vermeden müdahale edilmelidir.

Su tesisat elemanları borular, vanalar, fittings denilen bağlantı elemanlarından oluşur.

Adell Armatür, su yolunda kullanılan armatürleri, duş sistemlerini, mekanik tesisat ürünlerini üretmektedir.

Adell Armatür ürünleri konusunda ayrıntılı bilgileri ve teknik yazıları http://www.adell.com/collections/all sitemizde bulabilirsiniz.